• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 1 - Pszczółki/Pszczółki Wydarzenia 2022

Pszczółki Wydarzenia 2022

Zakończenie roku

Dzieci stoją i siedząSpotkanie z autorką bajek dla dzieci

Dziś nasze przedszkole odwiedziła autorka książek pani Anna Prudel. Dzieci wysłuchały z uwagą bajkę przeczytaną przez panią Annę i odpowiadały na zadane pytania

Dzieci stoją a autorkąKaj wejrzysz familoki

Pszczółki wzięły udział w corocznym biegu na orientację pt. "Kaj wejrzysz familoki". Odwiedziły znane miejsca takie jak szkołę,  izbę tradycji, bibliotekę oraz skate park.

Dzieci stoją przed familokamiDzień rodziny

Nasze przedszkole obchodziło Dzień rodziny z tej okazji wszystkie dzieci zaprosiły swoich rodziców do CKE na uroczyste świętowanie. Pszczółki wystrojone zaprezentowały wiersze, taniec i piosenkę dla mamy i taty.

Dzieci śpiewają do mikrofonówWycieczka

W połowie maja Pszczółki wybrały się na wycieczką do Zagrody i Ogrodnictwa Niezłe Ziółka w Mikołowie, gdzie poznały różne zioła i ich właściwości, karmiły zwierzęta a na koniec wykonały własny woreczek zapachowy.

Dzieci siedza dookoła na słomieWe love english

W naszym przedzkolu dla starszaków odbył się konkurs ze znajomości języka angielskiego. Dzieci śpiewały piosenki, wykonywały wylosowane zadania i odpowiadały na pytania. wszystkie grupy świetnie sobie poradziły.

Dzieci stoją i siedza przed tablicąMuzyczne spotkanie

Dziś odwiedziła nas Pani Klaudia wielka pasjonatka muzyki i instrumentów strunowych. Zagrała dla nas znane piosenki na gitarze elektrycznej oraz na ukulele. Opowiedziała nam trochę o tych instrumentach a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach odpowiadając na pytania. Dzieci mogły również same spróbowac swoich sił grając na gitarze.

Dzieci siedza na dywanieAhoj Piraci

Pszczółki zamieniły się w piratów w wspaniałych pirackich czapkach wyruszyły w wyprawę dookoła świata. Płynęły na tratwie, przeciągały linę, przeżyły ciszę na morzu i zwyciężyły walkę z morskim potworem przy okazji świetnię się bawiły.

Dzieci stoją i siedząWielkanoc

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi odwiedziła nas pani z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stanowic, która przybliżyła dzieciom tradycje wielkanocne. Pokazała nam również swój tradycyjny strój śląski a dzieci mogły poznać nazwy poszczególnych jego cześći. Dzieci odpowiadały na pytania naszego gościa dzięki czemu wygrały pyszną babkę wielkanocną. A na koniec przybył do nas Zajączek Wielkanocny wraz ze swojim pomocnikiem kurką wielkanocną. Dzieci stoją i siedzą

Dzień niebieski

Dziś w przedszkolu obchodzimy Dzień niebieski ale również Dzień wody oraz Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci sprawdziły co pływa a co tonie, bawiły się i tańczyły do piosenek oraz wzięły udział w zawodach z balonem. Zobaczyły także film edukacyjny dotyczący autyzmu, przekazywały sobie balonik tolerancji oraz przelewały wodę z kubka do kubka w ciszy.

Dzieci stoją dookoła stolikaKonkurs recytatorski

30 marca w  Centrum Kulturalno - Edukacyjnym odbył się Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski, pod nazwą "Festiwal Słowa 2023". Nasze przedszkole reprezentowała Julia B. z grupy Pszczółki, która zdobyła I miejsce tym samym zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Cała społeczność naszego przedszkola, serdecznie jej gratuluje a my koledzy i koleżanki z grupy jesteśmy z niej bardzo dumni.

Dzieci stoją na scenieWitaminki, witaminki

W tym tygodniu rozmawiamy o zdrowiu i z tej okazji dzieci mogły same zrobić swoje kanapki. Oprócz tego dowiedziały się jakie witaminki ukryły się w warzywach i owocach, segregowały żywność ze względu na produkty zdrowe i niezdrowe oraz wzięły udział w gimnastyce. Dzieci pracowały także z tablicą interaktywną rozwiązując różne zadania i zagadki.

Dzieci przy tablicy interaktywnejDzieci robią kanapki

W ogródeczku

Pszczółki założyły swój własny ogródek. Dobrze przygotowane w rękawicach na rękach zasiały warzywa oraz różne zioła. Teraz czekamy tylko nasze zbiory.

Dzieci sieją przy stoliczkuPierwszy Dzień Wiosny

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień, dziś świętujemy i witamy Panią Wiosnę! Dzieci wzięły udział w wiosennym konkursie, gdzie mogły wykazać się wiedzą i znajomością nt. wiosny. Wszystkie grupy zaśpiewały wspaniałe wiosenne piosenki i zaprezentowały swój wiosenny okrzyk. Każda grupa miała ze sobą kolorową Marzannę i piękne wiosenne opaski. To był na prawdę wyjątkowy, radosny dzień.

Dzieci stoją i siedząDzieci stoją i śpiewają piosenkęTydzień bajek polskich

Pszczółki wzięły udział w Ogólnopolskich Projekcie "Edukacyjnym Tydzień Bajek Polskich", którego celem jest promowanie polskich bajek wśród dzieci. Dzieci poznały kolejno znane polskie bajki takie jak:  Reksio - terapeuta,  Bolek i Lolek - "Imieniny mamy", Miś Uszatek - Wesołe Miasteczko, Pomysłowy Dobromir- Mechaniczne zamki i ostatnia bajka Podróże Koziołka Matołka.

Dzieci stoją razem z obrazkami znanych postaci z bajekWizyta policjanta

Dziś odwiedził nas bardzo ważny gość Pan policjant, który przeprowadził z dziećmi pogadankę o właściwym zachowaniu na ulicy. Dzieci odpowiadały na liczne pytania dotyczace numeru alarmowego, jakie służby możemy nim wezwać, czego nie wolno robić w związku z nim. Nauczyliśmy się postawy "żółwia", która zapobiega pogryzieniu przez agresywnego psa. Pan policjant zaprezentował nam też kompletny strój policjanta, wykorzystywany w różnych akcjach policyjnych.

Dzieci stoją z Panem policjantemWizyta w bibliotece

Z okazji Dnia Dinozaura nasza grupa wzięła udział w zajęciach czytelniczych. Dzieci dowiedziały się ciekawych ciekawych informacji nt. dinozaurów. Malowały dinozaura, próbowały ułożyć dinozaura z pociętego obrazka a także brały udział w zabawie. Dzieci świetnie się bawiły i dziękują za zaproszenie.

Dzieci stoją i siedząWiwat Dance

22 lutego w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się IV Wojewódzki Konkurs Taneczny „Wiwat dance” zorganizowany przez Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Pszczółki tańcząc do piosenki "Made You look". Dziewczynki spisały się świetnie, zdobywając wyróżnienie I stopnia. Cała społeczność naszego przedszkola serdecznie im gratuluje.

Dzieci na scenieDzień pizzy - Pizza Day

Pszczółki dowiedziały się z jakich składników robi się ciasto na pizzę, same szukały składników na pizzę z naszej zakupowej listy, potem robiliśmy swoją pizzę ze składników które lubimy najbardziej a na końcu dzieci mogły upiec swoją pizzę.

Dzieci siedzą na dywanie

 

Dzień Babci i Dziadka

Dziś bardzo wyjątkowy dzień, swoje święto mają nasze kochane Babcie i Dziadkowie z tej też okazji zaprosiliśmy ich do CKE na nasze występy. Pszczółkowe dzieci miały zaszczyt przywitać na scenie wszystkich gości. Dzieci w pięknych strojach zaśpiewały dla swoich dziadków piosenkę pt. Całusy dla babci i dziadka" oraz zatańczyły taniec do piosenki "Zasiali górale".

Dzieci stoją na scenie

Bal Karnawałowy

Jak co roku w naszym przedszkolu organizowany jest bal przebierańców i tym razem nie mogło być inaczej. Pszczółki od samego rana w przepięknych strojach karnawałowych przyszły do przedszkola z uśmiechem na twarzy. Podczas naszych zabaw towarzyszyła nam Ciocia Asia, która wymyślała świetne zabawy, były również bańki, które dzieci uwielbiają. To był wspaniały, kolorowy dzień!

Dzieci stoją i siedzą na dywanie

Jasełka

Wreszcie nastał ten długo wyczekiwany dzień -nasze pierwsze Jasełka w przedszkolu. Pszczółki już od rana chodziły podekscytowane i nie mogły się doczekać występów przed swoimi rodzicami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wypełniały swoje role w przedstawieniu jasełkowym. Nasi mali aktorzy, spisali się na medal - cudowne aniołki, wspaniali pasterze, potężni królowie i dzieci, które zawitały do dzieciątka, Józefa i Maryi. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki i kartki z życzeniami dla swoich rodziców, na nich również czekały świąteczne prezenty. W miłej świątecznej atmosferze wraz z rodzicami usiedliśmy wreszcie do stołu  i mogliśmy spróbować udekorowanych przez nas wcześniej ciasteczek oraz ciast upieczonych przez nasze wspaniałe mamy, którym serdecznie dziękujemy.

Dzieci siedzą na podłodze

Zima

Wreszcie zima i pierwszy śnieg! Pszczółki nie mogły się doczekać wspólnego wyjścia na plac zabaw, aby móc oddać się zimowemu szaleństwu. Uciechy było co nie miara rzucaliśmy się śnieszkami, robiliśmy aniołki na śniegu, biegaliśmy i goniliśmy się. To była wspaniała zabawa

Dzieci bawią się na śniegu

Cała Polska czyta dzieciom

Kolejny raz w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przyszła do nas tym razem mama naszego Filipka aby przeczytać dzieciom bajeczki z Wielkiego Skarbca Bajek. Dzieci były bardzo zachwycone i z uwagą wysłuchały ciekawych opowiadań.

Dzieci siedzą na dywanie i słuchaja bajki

Zabawy w Teatr

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, czym jest teatr. Doszliśmy do wniosku, że to miejsce, w którym aktorzy wyczarowują wymyślony świat. Wymieniliśmy podstawowe elementy budowy teatru, poznaliśmy różne rodzaje teatru, lalki występujące w teatrze, dowiedzieliśmy się kto pracuje w teatrze. Oglądaliśmy teatrzyk kamishibai czytany przez Panią, sami robiliśmy przedstawienie kukiełkowe dla reszty dzieci, a także przedstawiliśmy sztukę pt. "Rzepka". To była ciekawa przygoda.

Dzieci siedzą na dywanie

Dzień misia - Dzień brązowy

Jak co roku w naszym przedszkolu pluszowy miś ma swoje święto, dla nas jest to również Teddy Bear Day. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na brązowo wraz ze swoimi ukochanymi misiami. Usiedliśmy w kręgu i każde dziecko dokonało prezentacji swojej pluszowj maskotki. Słuchaliśmy piosenki "Five little  bears", oglądaliśmy bajkę pt. "Złotowłosa i trzy niedźwiadki" po angielsku, tańczyliśmy z misiami, były również zawody i konkursy z naszymi pluszakami.

Dzieci stoją i siedzą z misiami

Zabawy w sali terapeutycznej

Dzieci miały dziś okazję pobawić się i skorzystać z przyborów i sprzętów, które znajdują się w naszej sali terapeutycznej. Bawiły się i grały również na naszym magicznym dywanie. Zabawy nie było końca a dzieci były zachwycone.

Dzieci w sali terapeutycznej

Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych "Śpiewajmy razem"

17 listopada Pszczółki dumnie reprezentowały nasze przedszkole w I Powiatowym Szkolno-Przedszkolnym Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach.
Dzieci wspaniale i z uśmiechem na twarzy zaśpiewały piosenkę pt. "Polska mój dom". To był bardzo udany występ

Dzieci stoją na scenie w CKE

 

11 listopada Święto Niepodległości

Pszczółki w ciągu całego tygodnia dowiedziały się skąd w naszym kraju wzięła się tradycja obchodzenia Święta Niepodległości. Zapoznały się z mapą Polski, symbolami narodowymy, odśpiewały hymn Polski przyjmując odpowiednią postawę i dowiedziały się w jakich okolicznościach jest on grany i śpiewany. Zaśpiewały również piosenkę pt. "Polska mój dom". Nauczyły się też fragmentu wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Wykonały flagę polski oraz kotylion

Dzieci stoją i siedzą z flagami

 

Basen

Wszystkie Pszczółki podekscytowane i szczęśliwe kolejny raz poszły na basen. Tam czekał na nas ratownik, który ustalił z nami kilka obowiązujących zasad, których trzeba przestrzegać. Potem zaczęła się zabawa i szaleństwo w wodzie. Wszyscy nieco zmęczeni ale za to bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas obiadek.

 

Dzieci pływają w basenie

Dzień pomarańczowy - Pumpkin Day

Dzień pomarańczowy a dla nas jednocześnie Pumpkin Day to jeden z lepszych dni w nszym przedszkolu. Dzieci pięknie ubrane na pomarańczowo uczestniczyły w licznych zabawach, konkursach i tańcach. Dowiedzieliśmy się co można przygotować z dyni, nazywaliśmy emocje w języku angielskim, słuchaliśmy piosenki "Five Little Pumpkins", oglądaliśmy bajkę "It's Pumpkin Day, Mouse!",sprawdzaliśmy także co jest w środku dyni.

Dzieci stoją i siedzą

Dzień czerwony- Urodziny Przedszkola

Dziś wielki dzień w naszym przedszkolu, ponieważ jak co roku w tym czasie świętujemy Urodziny Naszego Przedszkola. Jest to także tradycyjnie Dzień Czerwony a dla nas również Apple Day. Od samego rana w naszej sali było bardzo czerwono. Wszystkie przedszkolaki były ubrane na czerwono a w sali czekały wspaniałe czerwone balony. Dziś bardzo dużo się dziDzało - były tańce i zabawy, którym towarzyszył czerwony kolor. Pani Dyrektor przekazała wszystkim grupom przepyszny tort urodzinowy na który Pszczółki nie mogły się doczekać. Na końcu na podwórku czekał na nas dmuchany zamek, gdzie dzieci mogły szaleć ile sił.

Dzieci stoją

 

Europejski Dzień Języków Obcych

Dziś Pszczółki obchodziły Europejski Dzień Języków Obcych (European Day of languages). Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Jego głównym celem jest zachęcenie wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W ramach Projektu Edukacyjnego English Specjal Day dzieci rozmawiały o tolerancji, różnorodności kulturowej oraz o zaletach znajomości języków obcych. Dzieci na mapie pokazywały, które kraje leżą w Europie, witaliśmy się w różnych językach, słuchaliśmy piosenki "Panie Janie" wyonanej w różnych językach. Na koniec losowaliśmy karty z mapami, które dzieci pokolorowały w odpowiednich kolorach.

Dzieci stoją i siedzą na dywanie

 

Dzień przedszkolaka

Jak co roku świętujemy w naszej grupie dzień przedszkolaka. To wspaniały dzień w którym zawsze coś się dzieje. Były zabawy, konkursy, zawody oraz wiele innych atrakcji. D

Dzieci stoją na dywanie

 

Cała Polska czyta dzieciom

Dziś w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przyszła do nas mama Alicji, która przeczytala dzieciom bajeczki pt. "Franklin mały bałaganiarz" oraz "Szukaj Tofika" - Dzieci były zachwycone zwłaszcza szukaniem kotka w książce.  Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

Dzieci siedzą na dywanie

 

Basen

Pszczółki pierwszy raz wybrały się z przedszkola na basen. To był bardzo wspaniały czas, pływaliśmy, pluskaliśmy się i świetnie się bawiliśmy. Aż ciężko było wychodzić z wody i wracać do przedszkola.

Dzieci w basenie

 

Dzieci na placu zabaw

Dzieci oddały się szaleństwu na pobliskim placu zabaw, bawiliśmy się w piratów- wyruszając w podróż statkiem dookoła świata.

Dzieci na placu zabaw

 

Ja i moje imię

Dzieci uczyły się rozpoznawać swoje imię oraz podejmowały próbę przepisania swojego imienia na kartce. Następnie dzieci nakleiły swoje imię na dużym arkuszu papieru tworząc słoneczko imion.

Dzieci leżą na dywanie

 

Pierwszy dzień w przedszkolu

Wakacje tak szybko minęły a my już w przedszkolu ale tu wcale nie jest nudno bo u Pszczółek jak w ulu zawsze coś się dzieje. To my grupa Pszczółki

Dzieci stoją i siedzą

 

znaleziono wiadomości: 15.

 

 

do góry