• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/O Przedszkolu

O Przedszkolu

Logo Przedszkole nr 6 Czerwionka-Leszczyny

Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną” znajduje się w centrum osiedla górniczego w dzielnicy Czerwionka, na osiedlu familoków, przy ulicy Wolności 11. Istnieje już od 1927r.

Początkowo mieściło się w tzw. „familoku”, nazywane było „ochronką”. Od początku jego istnienia do 1987 roku, w przedszkolu mieściły się dwie grupy dzieci, a w 1987 roku została dobudowana część, w której mieści się obecnie sześć grup dziennych i jedna popołudniowa. Obie części połączone są ze sobą łącznikiem. W „starej” części obecnie ma swoją salę jedna grupa 6 latków, która do swojej dyspozycji ma dwie sale – większą i mniejszą. W dobudowanej części na parterze znajdują się trzy grupy dzieci: grupa 3 latków, oraz dwie grupy 4 latków. Na piętrze mają swoje sale trzy grupy dzieci: 5 - latków, 6 - latków oraz 5 - 6 - latków. Grupa popołudniowa 3 - 4 latków mieści się w jednej z sal na parterze.

Przedszkole posiada również salę wyposażoną w różnorodny sprzęt sportowy, w której odbywają się zajęcia gimnastyczne, zabawy ruchowe. Na piętrze jest duży hol, w którym jest zorganizowany „kącik regionalny” ze starymi meblami, przedmiotami i sprzętami używanymi dawniej w śląskich rodzinach. Posiadamy bibliotekę, w której znajdują się woluminy literatury pedagogicznej i dla dzieci, duży, ogrodzony i dobrze wyposażony plac zabaw. Uczęszcza do nas 180 dzieci. W naszej placówce pracuje 15 nauczycieli, z wykształceniem pedagogicznym.

Jesteśmy placówką z tradycjami i dzięki naszej bogatej historii śmiało spoglądamy w przyszłość.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Państwa dzieci miały najlepsze warunki do rozwoju, nauki i zabawy z rówieśnikami.

Nasze przedszkolaki uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, do teatrów, instytucji użyteczności publicznej. Biorą udział w różnorodnych konkursach, przeglądach i odnoszą w nich sukcesy.

Wiek przedszkolny to okres dynamicznego rozwoju, takiej chłonności umysłu, jaki się już w życiu człowieka więcej nie powtarza. Dlatego, aby wspierać dzieci, wykorzystujemy różnorodne nowatorskie rozwiązania pedagogiczne, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami przedszkolaków, dając jednocześnie możliwość przeżycia sukcesu i radości z własnego tworzenia.

do góry