• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 1 - Pszczółki/Pszczółki Wydarzenia 2021

Pszczółki Wydarzenia 2021

Zakończeniowy piknik

Na zakończenie roku przedszkolnego Pszczółki urządziły sobie piknik na placu przedszkolnym. Był słodki poczęstunek oraz mnóstwo zabaw, puszczaliśmy bańki, rysowaliśmy kredą, graliśmy w piłkę, tańczyliśmy. To był naprawdę wspaniały dzień!

Dzieci puszczają bańki

 

Dmuchańce - skakańce

Wreszcie uwielbiane i wyczekiwane skakańce pojawiły się u nas w przedszkolu. Dzieci z mnóstwem energii nie mogły się już doczekać kiedy się wyszaleją. A kiedy już przyszła kolej na naszą grupę, zabawy nie było końca. Dzieci zadowolonone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Dzieci na dmuchanej zjeżdzalni

 

Dzień mamy i taty

Dziś Pszczółki od samego rana mocno przejętę ale zadowolone czekały z niecierpliwością na swoich rodziców. Przygotowały dla nich wspaniały występ, były wiersze, tańce i piosenki. Dzieci pełne radości wspaniale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wolkalne i taneczne, a na twarzach rodziców zauważyć można było radość i uśmiech.

Dzieci

 

Jaś i Małgosia - Hensel and Gretel

Kolejna znana i lubiana bajka gościła u Pszczółek. Dzieci przypomniały sobie i poznały nowe słownictwo związane z jedzeniem, które poźniej posegregowały na zdrowe i niezdrowe. Tańczyły do piosenki "Good Foods" - Jacka Hartmanna, zbierały i nazywały żywność, kolorowały domki Baby Jagi i wspaniale się bawiły.

Chłopczyk segreguje żywność

Dzień sportu

Dziś odbył się długo oczekiwany dzień sportu, niestety pogoda nam nie dopisała i wszystkie konkurencje odbyły się na salach przedszkolnych co nie przeszkodziło nam w wspaniałej zabawie. Dzieci mogły sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: biegi, slalomy, rzuty do kosza, przejście tunelem, spacer po kamieniach, skoki przez przeszkody, skoki w workach i wiele innych.

Dzieci skaczą w workach

 

Bieg na orientację "Kaj wejrzysz Familoki"

Wreszcie nasz bieg mógł się odbyć bez żadnych przeszkód dlatego i Pszczółki z wielką chęcią i zapałem wzięły w nim udział. Udało nam się wykonać wszystkie zadań z czego jesteśmy bardzo dumni. Były zawody, liczyliśmy familoki, drzewa, szukaliśmy sowy, byliśmy przy Centrum Informacji Turystycznej, Bibliotece, udało nam się odwiedzić również Szkołę Podstawową nr 5.

Dzieci stoją przed rzeźbą

 

Bajka trzy małe świnki - Three little pigs

Bajka dobrze wszystkim znana i lubiana a przez Pszczółki dobrze zapamiętana i to w języku angielskim! Dzieci z uwagą wysłuchały bajki w języku angielskim i miały mnóstwo uciechy z suszarkowego wilka, który zdmuchiwał domki świnek. Dzieci mogły również dotykiem poznać z czego zbudowane były domki - ze słomy, z drewna i z cegły.

Dzieci bawią się kukiełkami

 

Wycieczka do Izby Tradycji "Wiejska Chata" w Bojkowie

Pszczółki wraz z Muchomorkami wybrały się na wycieczkę do Wiejskiej Chaty. Tu mogły poczuć atmosferę prawdziwej  polskiej wsi. Dzieci zapoznały się z podstawowymi narzędziami pracy w gospodarstwie. Poznały zwierzęta hodowane na wsi, które mogły również osobiście nakarmić. Dzieci wzięły również udział w warsztatach gdzie samodzielnie wykonały kwiaty z papieru oraz pomalowały farbami gipsowe figurki.

Dzieci siedzą dookoła stołu

Światowy Dzień Żółwia - World Turtle Day

Kolejny ciekawy dzień u Pszczółek czyli Dzień Żółwia. Zamieniliśmy się w żółwie i odbyły się zawody w biegu ale ku zdziwieniu dzieci wygrywały wolniejsze żółwie. Wykonaliśmy pracę plastyczną- pięknego kolorowego żółwia, oglądaliśmy film edukacyjny o życiu żółwi, karmiliśmy żółwika liśćmi, poznaliśmy nowe słownictwo i przypomnieliśmy sobie kolory w języku angielskim.

Dzieci przygotowują się do biegu

Światowy Dzień Pszczoły - World Bee Day

Dziś Pszczółki obchodziły Światowy Dzień Pszczoły dla nas był to także World Bee Day. Liczyliśmy miodki dla niedźwiadka, powtarzaliśmy słownictwo związane z wiosną i owadami. Oglądaliśmy bajkę o Pszczołach tańczylismy do piosenki Bug'n roll, uczyliśmy się śpiewać piosenkę Butterfly Ladybug Bumblebee - Super Simple Song było też mnóstwo gier i zabaw.

Dzieci stoją i siedzą z medalami

Teatr Karolcia

Pszczółki wybrały się do CKE na spektakl pt. "Karolcia" . Dzieci z uwagą i zafacynowaniem śledziły losy Karolci i jej przyjaciela Piotra.

Dzieci siedzą na widowni

 

Wielkanoc - Easter Day

Dziś odwiedził nas Zajaczek Wielkanocny, dzieci były zachwycone miłą wizytą wspaniałego gościa, który wręczył dzieciom słodkości. W naszej grupie odbył się również Easter Day. Pszczółki liczyły do 10 zajączki w języku angielskim, powtarzały kolory, karmiły głodnego zajączka marchewkami (feed the bunny), szukały kurczaczka pod jajkiem (where is chick?) a poza tym świetnie się bawiły.

Dzieci stoją i siedzą wraz zajaczkiem

Konkurs

11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się rozwiązanie konkursu czytelniczo - plastycznego pt. Ulubione bajki mojej babci z dzieciństwa. Konkurs odbył się pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z naszej grupy w konkusie wzięło udział czworo dzieci. Gratulacje

Troje dzieci stoi z paczkami

Dzień niebieski, Światowy Dzień Świadomości autyzmu

Pszczółki oprócz tradycyjnego obchodzenia dnia niebieskiego, świętowały również Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Było mnóstwo zabaw, konkurencji i doświadczeń z wodą - dzieci sprawdzały co pływa a co tonie oraz co rozpuszczas się w wodzie.

Dzieci siedzą przed panią

Dzieci oglądają bajkę pt. "Jaś i niebieskie motyle" ze strony EDUap-teczka.

Dzieci siedzą przed tablicą multimedialną

 

Sadzimy, siejemy

Dziś Pszczółki przygotowane i w pełni zaangażowane zabrały się za wiosenne wysiewanie i sadzenie.

Dzieci siedzą dookoła stołu

 

Dzień zielony - Powitanie Wiosny oraz Dzień Św. Patryka

Dziś pierwszy dzień wiosny a także dzień zielony. Pszczółki także obchodziły Dzień Św. Patryka. Dzieci dziś od rana ubrane na zielono wzięły udział w quizie o wiośnie, odpowiadały na pytania dotyczące oznak wiosny, wykonały wiosenny masażyk, wzięły udział w wiosennym opowiadaniu ruchowym a także dowiedziały się z jakich kolorów można uzyskać zieloną barwę. Oprócz tego bawiły się balonami, tańczyły, słuchały opowiadania o Św. Patryku, poznały skrzata z Irlandii Leprechaun, wykonały maskę skrzata i malowały koniczynkę.

Dzieci stoją z balonami

 

Snow Queen

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Angielskie Bajanie. Klasyka Baśni multisensorycznie dzieci poznały bajkę Snow Queen - Królowa Śniegu.

Dzieci siedzą na dywanie naprzeciwko tablicy multimedialnej

 

Dzień kobiet u Pszczółek

Najfajniejszy dzień w roku to oczywiście Dzień Kobiet również u Pszczółek hucznie obchodzony.

Dziewczynki i chłopcy stoją z kwiatami i upominkami

 

Wizard of Oz

Dziś dzieci w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Angielskie Bajanie. Klasyka Baśni multisensorycznie poznały bajkę Wizard of Oz- Czarnoksiężnik z Oz. Dzieci wysłuchały bajki w języku angielskim, zobaczyły tornado w słoiku, poznały kształty w języku angielskim i je segegowały oraz tańczyły do piosenki Scarecrow.

Dzieci siedzą na dywanie i oglądają słoik w którym jest tornado

 

Nasze serca dla Ukrainy

Dzieci stoją i siedzą z sercami

 

Spotkanie z autorką bajek KiciNici

Dzieci z grupy Pszczółki odwiedziła wspaniała autorka bajek KiciNici Alina Przydatek, która zaprosiła dzieci na niezwykłą przygodę z Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą.

Dzieci stoją wraz z autorką bajek

 

 Bal przebierańców

Dziś już od samego rana w progu naszych „pszczółkowych” drzwi widać było pięknie przebrane dzieci, które z uśmiechem i radością przyszły do przedszkola. Były tańce, zabawy, konkursy a nawet pokaz mody karnawałowej.

 Dzieci ustawione na tle baloników

 Mikołaj.

Jak co roku o tym czasie przedszkolaki odwiedził Św. Mikołaj

Dzieci stoją z Mikołajem

Dzień misia
Dziś w przedszkolu odbył się Dzień Misia- Dzień brązowy dla Pszczółek to także Teddy Bear Day. Dzieci na początku zaczęły szukać misia po śladach, które zostawił a gdy go już znalazły wróciły na salę i wysłuchały bajki w języku angielskim pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Później dzieci nakarmiły głodnego misia rybkami, zatańczyły do piosenki Teddy Bear i nie tylko... a poza tym świetnie się bawiły.

Dzieci siedzą na dywanie z misiowymi balonikami

 

Wizyta w Urzędzie Gminy i Miasta

10 Listopada dzieci z grupy Pszczółki oraz Motylki wybrały się z wizytą do Urzędu Gminy i Miasta. Dzieci sporo dowiedziały się o naszej ojczyźnie, symbolach narodowych, zwrócono również uwagę na rolę małej ojczyzny - Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny. Dzieci dowiedziały się także jak segregować śmieci. Na końcu dzieci spotkały się z Strażnikami Miejskimi.

Dzieci siedzą dookoła stołu 

 Dzień Dyni- Pumpkin Day

Dziś w przedszkolu odbył się Dzień Dyni dla Pszczółek to również Pumpkin Day. Dzieci wzięły udział w zabawach, wykonały piękne dynie z papieru, oglądały bajkę o dyniach w języku angielskim. Zrobiliśmy doświadczenie z dynią, szukaliśmy ukrytego pod dyniami pająką (Where is spider?). Najciekawsza jednak była dynia w środku- każde dziecko miało okazję dotknąć jej wnętrza. Wykonaliśmy również zdjecie pamiątkowe.

Dzieci na tle dyń

 

W parku

Tym razem wybraliśmy się do parku niedaleko Urzędu Gminy i Miasta. Dzieci obserwowały wiewiórkę, bawiły się w koło drzew.

Dzieci dookoła drzewa

 

Idziemy na cmentarz

Dzieci na tle cmentarza

 

Spektakl "Lokomotywa" w CKE

Dzieci stoją przed sceną w CKE

 

Little Red Ridding Hood

Dzieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego- English Specjal Day zapoznały się z bajką Czerwony Kapturek po angielsku.

Dzieci dookoła ścieżki sensorycznej, chłopczyk idzie po ścieżce

 

Wyjście do Parku im. Piotra Furgoła

Dzieci z grupy Pszczółki wybrały się do parku aby podziwiać jesienne krajobrazy. Pszczółki powadziły również obserwacje przyrodnicze za pomocą lupek.

Dzieci w parku patrzą przez lupę

 Dzień czerwony i Apple Day

Dziś w przedszkolu odbył się Dzień czerwony a także w naszej grupie Apple Day. Dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach a także zobaczyły bajkę w języku angielskim o jabłuszkach.

Dzieci

 

Wizyta w Remizie Strażackiej

Dzieci wybrały się w odwiedziny do Remizy Stażackiej, gdzie spotkały Strażaka. Pan Strażak opowiedział nam o swojej pracy, pokazał wozy stażackie i odpowiedział na pytania dzieci.

Dzieci na tle Wozu strażackiego

Dzień Przedszkolaka

Dziś wszystkie przedszkolaki mają swoje święto i przy tej okazji Pszczółki świetnie się bawią

Dzieci z balonami i dyplomami

 

Bezpieczeństwo ważna sprawa

Dzieci poznały najważniejsze znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Zabawy w ruch drogowy

 Pierwszy dzień w przedszkolu.

Dzieci zadowolone korzystają z pięknej pogody i świetnie się bawią na placu zabaw.Chłopcy na placu zabaw

 

do góry