• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 5 - Stokrotki/Stokrotki Wydarzenia 2022

Stokrotki Wydarzenia 2022

Tydzień Bajek Polskich

Dzieci z grupy Stokrotki brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym - Tydzień Bajek Polskich. Każdego dnia dzieci spotykały się z innym bohaterem / bohaterami. Na podstawie bajek przeprowadzone zajęcia edukacyjne. "Reksio - terapeuta" był świetną okazją do porozmawiania z dziećmi na temat niepełnosprawności. Dzieci obejrzały również: Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira,a także Przygody Koziołka Matołka. Ostatnią bajkę drogą głosowania wybrali dla dzieci rodzice.

Tydzień Bajek Polskich

Wizyta policjanta

Nasze Przedszkole odwiedził Pan Dzielnicowy, który przybliżył dzieciom swoją pracę, pokazał niezbędne mu do pracy narzędzie, a także zadał naszym przedszkolakom kilka pytań, z którymi oczywiście poradzili sobie znakomicie.

Wizyta policjanta

Dzień Kobiet

W tym dniu każda dziewczynka została Miss. Chłopcy z naszej grupy mieli bardzo poważne zadanie, gdyż wybierali Miss w różnych kategoriach, np. Miss najdłuższych włosów, Miss Uśmiechu, czy Miss koloru różowego. Dziewczynki brały również udział w pokazie mody. Nie zabrakło oczywiście wspólnych, zabaw, tańców i niespodzianek.

Dzień Kobiet

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura to wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci z grupy Stokrotki poznały historię dinozaurów, wcieliły się w rolę paleontologów.

Dzień Dinozaura

Wykonały także wspólną pracę plastyczno - techniczną STOKROTKOZAUR oraz swoje własne, imienne dinozaury.

Dzień Dinozaura

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy - to wydarzenie, które zawsze wywołuje falę szczęścia i radości wśród wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w pięknych strojach. Był to dzień pełen dobrej zabawy. Był też oczywiście czas na odpoczynek i poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście niespodzianek. Do przedszkola została zaproszona Ciocia Asia, która zorganizowała dzieciom wiele świetnych zabaw, wywołując przy tym szeroki uśmiech na buziach naszych przedszkolaków.

Dzieci stoją i siedza w kolorowych strojach

 

Jasełka

Dzieci z grupy Stokrotki zaprosiły w tym roku roku szkolnym swoich rodziców na Jasełka i wspólną Wigilię. Był to czas pełen miłości, radości, wzruszeń i zrozumienia. Dzieci przypomniały swoim rodzicom okoliczności Narodzenia Bożej Dzieciny, zaśpiewały kolędy, a następnie wszyscy usiedliśmy przy świątecznym stole, ciesząc się spędzoną wspólnie chwilą.

Dzieci siedzą przed stajenką

Mikołaj

6 grudnia odwiedził nas ktoś, na kogo dzieci czekają cały rok, czyli Święty Mikołaj. Był to dzień pełen szczęścia, radości, a także niespodzianek. Dzieci dobrze przygotowały się na przyjście tak ważnego gościa - zrobiły dla niego mały upominek oraz zaśpiewały piosenkę pt. "To Mikołaj". Mikołaj z kolei zadał dzieciom parę pytań i opowiedział o swojej długiej podróży, jaką musiał odbyć, aby do nich dotrzeć.

Dzieci stojąi siedzą z Mikołajem

Dzień Górnika

1 grudnia w naszym przedszkolu gościł bardzo ważny gość - Górnik. Pan Marek przybliżył dzieciom pracę górnika, opowiedział wiele ciekawych historii, dokładnie opisał strój górniczy, a nawet pokazał sygnały, które przekazują sobie górnicy pod ziemią, gdy chcą się ze sobą porozumieć. Dzieci ubrane w odpowiednie stroje zaśpiewały piosenkę dla wszystkich Górników i złożyły im piękne życzenia w gwarze śląskiej.

Dzieci stoją w strojach

Dzień Brązowy - Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami. Poznały również historię pluszowego misia, tańczyły ze sobą w parach oraz ze swoimi misiami. Za pomocą instrumentów zapoznały się z "Misiem Rytmisiem". Nie zabrakło również pięknie wykonanych prac plastycznych z motywem misia.

Dzieci stoją i siedzą z misiami

Dzień Niepodległości

Dzieci zapoznały się z historią Polski, poznały również postać Józefa Piłsudskiego. Dowiedziały się co oznacza termin "niepodległość" oraz "patriotyzm". W tym dniu został o godzinie 11:11 został odśpiewany Hymn Polski.

Dzieci stoją i siedzą

Wyjście na cmentarz

27 października dzieci z grupy Stokrotki udały się na cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych bliskich oraz upamiętnić żołnierzy walczących o nasz kraj.

Dzieci idą na cmentarz

Dzień Pomarańczowy

Dzień Pomarańczowy - Dzień Dyni. Tego dnia było wiele zabaw ruchowych z udziałem dyni. Dzieci zapoznały się również z jej budową i wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające królową tego dnia.

Dzieci stoją i siedzą

Dzień Edukacji Narodowej

Co roku 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia dzieci z grupy Stokrotki poznały historię i ideę tego święta. Dowiedziały się, że w tym dniu swoje święto obchodzą nie tylko nauczyciele i dyrektorzy, ale wszyscy pracownicy oświaty.

Dzieci stoją i siedzą

Dzień chłopaka

30 września to święto wszystkich chłopców. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste "Sto Lat" i zapraszały chłopców do tańca. Chłopcy brali udział w konkursach, a wszystkie dzieci uczestniczyły w ciekawych i wesołych zabawach

Chłopcy stoją przed tablicą

Dzień Czerwony

Dzień czerwony w grupie Stokrotek był dniem nauki i zabawy. W tym dniu każda grupa otrzymała wspaniały tort z okazji 95 urodzin naszego Przedszkola. Było to dla dzieci wielką niespodzianką, która wywołała na twarzach dzieci szerokie uśmiechy

Dzieci stoją i siedzą

Dzień Przedszkolaka

Dziń przedszkolaka w grupie Stokrotek był dniem pełnym uśmiechu i zabawy. Dla dzieci zostały zorganizowane gry i zabawy, w których każdy przedszkolak chętnie brał udział. Było również wiele niespodzianek

Dzieci stoją i siedzą

Dzień kropki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki Stokrotki poznały historię Vashti i zrozumiały, że z jednej kropki może powstać wspaniałe dzieło. Dzieci wiedzą już, że każda praca plastyczna jest piękna. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i włożyć w nią całe serce. Stokrotki z okazji Dnia Kropki pięknie ozdobiły przyniesione przez siebie koszulki.

Dzieci stoją i siedzą

znaleziono wiadomości: 17.

do góry