• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 5 - Stokrotki/Stokrotki Wydarzenia 2021

Stokrotki Wydarzenia 2021

Powitanie wiosny

21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Pani Wiosna odpisała na nasz list i miała dla każdej Stokrotki niespodziankę. Dzieci dowiedziały się z jakich kolorów powstaje kolor zielony, zrobiły żabki i wzięły udział w quizie o wiośnie.

Grupa dzieci siedzi w rzędach na krzesełkach

 

Bal Przebierańców

Karnawałowy Bal Przebierańców to wielkie wydarzenie dla każdego przedszkolaka. Rodzice naszych Stokrotek zadbali o każdy szczegół. Dzieci chętnie opowiadały o postaciach, w które się wcieliły. Miały możliwość skorzystania z mikrofonu, była to dla nich miła niespodzianka. Ten dzień był pełen uśmiechu i zabawy. Gdy dopadło nas chwilowe zmęczenie przyszedł czas na poczęstunek. 

Dzieci tańczą dookoła krzesełek na dywanie

 

Zimowy spacer

Zimowy spacer z uwagi na niewielką ilość śniegu zakończył się nie lepieniem, a rysowaniem bałwanków. Taka forma również wywołała uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci stoją w rzędzie, na podwórku

 

Dzień babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważna data w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji zostały nagrane występy dla babć i dziadków. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersze i wystąpiły w przedstawieniu pt. "Dziadek, stołek i rosołek".

Dzieci stoją w rzędzie na tle dekoracji

 

Nasza wigilijka

W dniu naszej grupowej wigilijki odbyły się również jasełka, które zostały nagrane dla rodziców i bliskich naszych przedszkolaków.

Dzieci siedzą przy stolikach

 

Odwiedziny Mikołaja

Radosny dzień dla każdego przedszkolaka. Stokrotki przyjęły Świętego Mikołaja bardzo ciepło i radośnie.  

Dzieci wraz z Mikołajem siedzą obok choinki          

Dzień Misia

Stokrotki opowiadały o swoich ulubionych misiach. Szukały ich poprzez zabawę ciepło - zimno. Wykonały piękne prace plastyczne i bawiły się korzystając z materiałów dydaktycznych. Dzieci siedzą dookoła dywanu

 

 Dzień Niepodległości

"Stokrotki" włączyly się w obchody Święta Niepodległości i wspólnie z innymi grupami o godzinie 11.11 śpiewały Hymn Polski.

Dzieci stoją w dwóch rzędach przed meblami

 

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka - "Stokrotki" otrzymały dyplom i medal "Super Przedszkolaka" za zaangażowanie i aktywność. Dzieci stoją w dwóch rzędach pod oknem

 Odbijaliśmy dłonie na znak akceptacji "Kodeksu Przedszkolaka".

Dzieci siedzą i stoją dookoła stolików

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności. Stokrotki wykonaly wspaniałe prace plastyczne. Każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

 

 Zabawy w sali

Gra w kręgle poszła "Stokrotkom" znakomicie.

Dzieci stoją w rzędzie na dywanie na wprost kręgli

 

 Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu daly "Stokrotkom" wiele radości. Dzieci bardzo chętnie spędzają czas na podwórku.

Dzieci siedzą na karuzeli

do góry