• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 4 - Sówki/Sówki Wydarzenia 2022

Sówki Wydarzenia 2022

Karnawałowy Bal Przebierańców
Karnawał to czas zabaw i balów - kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek, a wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal przebierańców przyniósł Sówkom wiele wrażeń, które na pewno na długo zapadną w ich pamięci. Kolejny bal już za rok!
Dzieci stoją i sziedzą w strojach karnawałowych
 
Spotkanie opłatkowe
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i ciepłych spotkań. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich w naszym przedszkolu są spotkania wigilijne w grupach. U Sówek również odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie przyszedł czas na wspólny poczęstunek przy udekorowanym stole, co również pomogło nam odczuć magię nadchodzących świąt. Nie zabrakło też prezentów dla każdego dziecka, przygotowanych przez rodziców oraz upominków dla rodziców przygotowanych przez dzieci. Wigilia w naszym przedszkolu  upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dzieci siedzą przy stoliku
 
Jasełka
Sówki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały uroczyste Jasełka, które nagraliśmy i wysłaliśmy rodzicom. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. 
Dzieci stoją i siedzą
 
Dekorowanie ciasteczek
Sówki dekorowały ciasteczka. Przedszkolaki najpierw dowiedziały się jakich składników i przypraw używa się do sporządzenia ciasta na pierniki. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się za dekorowanie ciasteczek. Wykorzystały przy tym lukier w różnych kolorach oraz barwną posypkę. Zabawa była doskonała, a każdy pierniczek był wyjątkowy, gdyż dzieci wykazały się dużą pomysłowością podczas pracy. 
Dekorowanie ciasteczek
 
Zabawy na śniegu
Za oknem piękna śnieżna pierzyna. Sówki postanowiły wykorzystać okazję i wybrać się na podwórko. Wszystkie dzieci przyszły odpowiednio ubrane do przedszkola by móc szaleć na podwórku. Zimowym zabawom nie było końca - dzieci robiły aniołki na śniegu, lepiły śnieżki, próbowały ulepić bałwana i inne budowle z śniegu oraz urządziły bitwę na śnieżki. Zabawa była wspaniała więc zimno nam nie przeszkadzało. 
Zabawy na śniegu
 
Odwiedziny Świętego Mikołaja
6 grudnia Przedszkolaków odwiedziła wspaniały gość - Święty Mikołaj. Dzień ten był długo wyczekiwany przez wszystkie Sówki. Dzieciom w trakcie rozmowy z Mikołajem towarzyszyło wiele emocji. Każde dziecko otrzymało oczywiście prezent do Mikołaja i wszyscy z ciekawością i radością zaglądali do otrzymanych paczek.
Dzieci z Mikołajem
 
Dzień Górnika
Z okazji Barbórki Sówki odwiedził górnik. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur górniczy, czako, oraz dowiedziały się jak wygląda praca w kopalni. Sówki w podziękowaniu zaprezentowały się w piosence "Hej w kopalni" oraz złożyły życzenia.
Dzieci stoja z górnikiem
 
Dzień Brązowy - Dzień Pluszowego Misia
W Dzień Pluszowego Misia wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na brązowo. Sówki przyniosły w tym dniu swoje pluszaki, które z chęcią zaprezentowały kolegom i koleżankom. Dzieci bawiły się do misiowych piosenek, wykonały pracę plastyczną, a w nagrodę jako drobny poczęstunek zajadali się misiowymi ciasteczkami.
Dzieci siedzą z misiami z papieru na dywanie
 
Święto Niepodległości
W Przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W czasie zajęć rozmawialiśmy o symbolach narodowych i wolności, nauczyliśmy się wiersza "Katechizm polskiego dziecka" oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. W tym dniu Sówki włączyliśmy się także do akcji "Szkoła do Hymnu" - o godzinie 11.11 stanęliśmy i w postawie szacunku odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Dzieci stoją
 
Dzień Pomarańczowy - Dzień Dyni
W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni - w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Sówki rozpoznawały, nazywały i przeliczały warzywa i owoce, wykonywały różne zadania z dyniami oraz poznały budowę dyni i miały okazję zobaczyć jak wygląda ona w środku.
Dzieci stoją i siedzą
 
Spacer nad tamę
Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na jesienny spacer nad tamę. Dzieci obserwowały zmieniającą się przyrodę oraz wypatrywały zwierząt żyjących w pobliżu tamy.
Dzieci na spacerze
 
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Sówki razem z kolegami z pozostałych grup odśpiewały sto lat oraz złożyły życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. 
Dzieci stoją
 
Latawce
Sówki poznawały latawiec oraz figurę geometryczną - trójkąt. W czasie zajęć dzieci przeliczały latawce oraz odkryły, że gdyby go przeciąć na pół składa się on z dwóch trójkątów. Sówki wykonały także w grupach kolorowe latawce, które później próbowaliśmy puszczać na wietrze. 
Dzieci stoją i siedzą z latawcem
 
Dary Jesieni
Sówki wybrały się na spacer po Czerwionce w poszukiwaniu darów jesieni. W okolicy rośnie dużo kasztanowców więc naszym głównym celem było ich znalezienie. Udało nam się znaleźć kilka drzew, pod którymi dzieci z radością zbierały kasztany, które zabrały do przedszkola. 
Dzieci idą na spacer
 
Dzień Chłopaka
Sówki świętowały Dzień Chłopaka w pirackim stylu. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”, złożyły życzenia oraz wręczyły prezenty. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.
Chłoppcy siedza z dyplomami
 
Dzień Czerwony
Dzień czerwony w grupie Stokrotek był dniem nauki i zabawy. W tym dniu każda grupa otrzymała wspaniały tort z okazji 95 urodzin naszego Przedszkola. Było to dla dzieci wielką niespodzianką, która wywołała na twarzach dzieci szerokie uśmiechy.  
Dzieci stoją przed tortem
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się.Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."
Sówki także go świętowały.  Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.
Dzieci stoja i siedzą z dyplomami
 
Zabawy w ogrodzie przedszkolnym
Sówki korzystając z pięknej wrześniowej pogody z radością bawią się na przedszkolnym placu zabaw.
Dzieci na placu zabaw
 
Międzynarodowy dzień kropki
Dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzieci stoją i siedzą
 
Spacer po okolicy
Sówki wybrały się na spacer po najbliższej okolicy. Przed spacerem przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa i prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Wszyscy znakomicie stosowali się do obowiązujących zasad. 
Nasza grupa
Dzieci spacerują
 
My jesteśmy Sówkami i zdolnymi dzieciakami. 
Do przedszkola przychodzimy - tu się uczymy i bawimy.
Chociaż mamy cztery lata, to jesteśmy bardzo ciekawi świata. Codziennie uczymy się czegoś nowego, potem się bawimy z koleżanką lub kolegą. 
Chętnie sobie pomagamy, o miłą i koleżeńską atmosferę się staramy. Nikt tu nigdy nie jest sam, nasza pani o każdego dba. A gdy salę posprzątamy, wtedy dobry humor mamy.

Witamy

Dzieci stoją i siedzą z Panią

 

znaleziono wiadomości: 12.

do góry