• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 4 - Sówki/Sówki Wydarzenia 2021

Sówki Wydarzenia 2021

 Powitanie Wiosny

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich dzieci. W tym dniu tradycyjnie powitaliśmy Wiosnę. "Sówki" przyszły ubrane na zielono. W czasie zajęć rozwiązywały zadania związane z Wiosną, wymieniały jej oznaki, zaśpiewały piosenkę Pani Wiośnie oraz bawiły się z kolorem zielonym. Na zakończenie zajęć wykonały wiosenne hiacynty.

Dzieci stoją przed tablicą

Dzień Pizzy

9 lutego obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedskolaki bawiąc się we włoskich kucharzy, przygotowqały swoje pizze z papieru. W menu nie zabrakło także pizzy przygotowanej przez nasze panie kucharki - wszystkim "Sówkom" bardzo ona smakowała.Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały sięz którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smacznniejsza.

Dzieci stoją przy stoliku, na którym są pudełka z ich pizzą - praca plastyczna dzieci

 

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka bto dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z racji iż nie mogliśmy się spotkać w przedszkolu, nagraliśmy występ dla naszych kochanych Dziadków - dzieci zaprezentowały się w różnych formach artystycznych - tańcu, wierszyku oraz piosence. "Sówki" zabrały do domów własnoręcznie przygotowane prezenty dla Babć i Dziadków, aby w szczególny sposób podziękować im za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Dzieci stoją w dwóch szeregach pod tablicą

 

Bal Karnawałowy

14 stycznia odbyło się niezwykłe wydarzenie - Karnawałowy Bal Przebierańców. W przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie - wszystkie dzieci ubrane w piękne strojr, zaprezentowały się przed kolegami i koleżankami. "Sóqwki" świetnie się bawiły, uczestnicząc w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców, było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał im z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym "Sóweczkom", co było głównym celem tego spotkania. Dzieci tańczą na dywanie

 

Zabawy w sali

Radość z nowych zabawek udzieliła się wszystkim "Sówkom". Dzieci chętnie budowały kolejkę, układaly mini ogrody oraz bawiły się swoimi nowymi ulubionymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte buzie "Sówek", by wiedzieć jak wiele radości sprawia im wspólna zabawa.Dzieci bawią się na dywanie

 

Spotkanie wigilijne u "Sówek"

21 grudnia odbyło się nasze spotkanie wigilijne. Dzieci pięknie ubrane występ, który nagralismy dla rodziców. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Było światecznie i wzruszająco. Zasiedlismy przy przekąskach patrząc pod choinkę, gdzie już czekały prezenty. Głównym celem wszystkich było obejrzenie prezentów. Piękne paczuszki ucieszyły dzieci. Na salę przedszkolną dostaliśmy drewnianą kolejkęoraz kwiatową układankę. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcie świąteczne. Dla rodziców dzieci dzieci zabrały do domu choineczki z życzeniami, które same ozdabiały.

Dzieci siedzą przy stoliku

 

Pieczenie ciasteczek

Zapachniało ostatnio w przedszkolu... Wszędzie roznosił się zapach maślanych ciasteczek, które wspólnie z dziećmi piekliśmy. Ciasteczka musiały wystygnąć więc następnego dnia wzięliśmy się za dekorowanie. Dzień ozdabiania ciasteczek świątecznych przyniósł "Sówkom"wiele radości.
Dzieci siedzą przy stoliku dekorują ciasteczka

 

Mikołajki

6 grudzień - tego dnia długo wyczekiwały wszystkie dzieci - to właśnie dziś odwiedził nas Święty Mikołaj. Sówki doskonale przygotowały się do tego dnia. Już wcześniej wspólnie udekorowaliśmy salę oraz nauczyliśmy się piosenki i wierszyka. Mikołaja Przywitaliśmy krótkim występem, wręczylismy mu laurkę w podziękowaniu, że zawsze o nas pamięta. A w zamian nasze "Sówki" otrzymały piękne prezenty.Dzień był pełen emocji, wrażeń i milości.

Dzieci siedzą i stoją w rzędach na dywanie przed Mikołajem

 

 Dekorowanie choinki

W pierwszym tygodniu grudnia bardzo dużo dzieje się u "Sówek". W oczekiwaniu na Mikołajki postanowiliśmy przygotować naszą salę na to wydarzenie. Chętne dzieci przyniosły ozdoby choinkowe i dekoracje zimowe. Dzieci razem pięknie udekorowały choinkę oraz stworzyły kącik zimowy 

Dzieci wieszają bombki na choince

 

 Dzień Górnika

4 grudnia - Dzień Górnika - dzień ten przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi, w tym węgla kamiennego. Dzień Górnika obchodzimy wlaśnie na cześć patronki górników, świętej Barbary. Dzień ten zwany jest również Barbórką. Z tej okazji , aby zapoznać dzieci z naszymi śląskimi tradycjami , przygotowaliśmy krótki program artysytyczny. Wszystkim Górnikom - tatusiom, dziadkom, wujkom naszych "Sówek" i ich całym rodzinom górniczym - Szczęść Boże!

 

 

Dzień Pluszowego Misia - Dzień Brązowy

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu  Dzień Pluszowego Misia, który był zarazem Dniem Brązowym. "Sówki" zostały zaproszone do wspólnej zabawyw misiowek krainie. Poznały historię Pluszowego Misia, słuchały wierszyków o misiach, bawiły się przy piosenkach, m.in. "Dwa malutkie misie", "Miś z laleczką", "Misie dwa", "Jadą, jadą misie" i wiele innych. Dzień był pełen atrakcji. Byly zabawy ruchowe, plastyczne, zabawy z chustą animacyjną, zgadywanki o misiach, śpiewanie piosenek, fotobudka oraz misiowe tańce. Ten dzień był w przedszkolu pelen usmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Dzieci siedzą na ławeczce

 

Eko "Sówki"

"Sówki omawiały tematykę ekologi. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, segregacja śmieci i recykling. Dzieci poznały kolory pojemników na śmieci, sposoby dbania o środowisko i swoje otoczenie. Poznały piosenkę "Krasnoludki - Ekoludki", wykonały pracę plastyczną w grupach. Pokonywaly ścieżkę sensoryczną z recyklingu - chętne dzieci przeszły ją nawet na bosaka. "Sówki" świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.

Dzieci siedzą na ławeczce przed tablicą

 

"Sówki"

My jesteśmy małe "Sówki", chociaż mamay tylko 3 i 4 latka, mamy bardzo mądre glowki. Do przedszkola przychodzimy, bawimy się i uczymy. My tańczymyi piewamy, dużo fajnych zabaw mamy. Każdy tutaj chętnie chodzi i nuda nam nigdy nie grozi! 

Dzieci siedzą na dywanie

 

 

 

 

do góry