• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Grupy/Grupa 3 - Muchomorki/Muchomorki Wydarzenia 2021

Muchomorki Wydarzenia 2021

Witamy Wiosnę 

"Muchomorki" witały pierwszy dzień wiosny na zielono.

Grupa

Nie zapomniały o założeniu kolorowych skarpetek, włączając się w akcję Dnia Kolorowej Skarpetki

 

Bal przebierańców
Wspaniały bal, pomimo wszystkich obostrzeń, jak co roku się odbył. Szczęśliwe "Muchomorki" mogły zaprezentować się koleżankom i kolegom we wspaniałych strojach, dzięki ich rodzicom. W naszej sali było mega kolorowo. Aż do obiadu dzieci oddawały się zabawom i przeróżnym tańcom. Niezmordowanie powtarzaly ruchy pani lub wymyślały własne. Były też oczywiście i konkursy, tak lubiane przez dzieci. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci przez cały dzień, a o to wlaśnie w balu chodzi.

Dzieci tańczą na dywanie

 
Spotkanie wigilijne
17 grudnia odbyło się nasze spotkanie wigilijne. Dzieci w tym dniu przyszły pięknie ubrane. Po śniadaniu zaśpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem - było świątecznie i wzruszająco. Potem zasiedliśmy przy owocach i naszych ciasteczkach. Były przepyszne. Następnie przebraliśmy się w stroje aniołków i nagraliśmy dwie piosenki dla rodziców - jako świąteczną niespodziankę. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia świąteczne. 

 

Dzieci siedzą dookoła stołu

Dzieci stoją w rozsypce na dywanie w strojach aniołków
Pieczenie ciasteczek
To bardzo radosny i pachnący dzień. Wszędzie wokoło pachnie masłem, przyprawami korzennymi. A dzieci z radością i przejęciem wałkują, wycinają, układają i ciągle pytają kiedy wreszcie będą mogły skosztować ciasteczek. Pieczenie niestety trwa, dlatego też ozdabianie tradycyjnie zostawiamy na kolejny dzień. I tu (chociaż bardzo się staramy), nie jesteśmy w stanie dopilnować naszych łasuchów przed oblizywaniem paluszków. No bo jak, skoro w rączkach i na palcach takie smakołyki. Ale na poczęstunek trzeba zaczekać do naszej grupowej wigilii.   

Dzieci siedzą dookoła stołuDzieci siedzą dookoła stołu

 

Mikołaj

"Pewien miły starszy gość" jak nazwano Mikołaja w jednej z piosenek, odwiedził jak co roku przedszkolaki. Ostatnie lata nie mógł porozmawiać dłużej z dziećmi, a nawet nie podchodził za blisko. Dziś na chwilę przysiadł na krześle, żeby z każdym "Muchomorkiem" zamienić choć kilka słów. A "Muchomorki" były niezwykle przejęte tą wizytą.

Dzieci stoją przed Mikołajem z paczkami w rękach

 

Dzień Pluszowego Misia

To jedno ze świąt bardzo lubianych przez dzieci. Wreszcie po latach zwiększonego reżimu sanitarnego, każdy mógł przynieść do przedszkola i przedstawić kolegom swojego ulubionego misia. Były wspólne zabawy z pluszakiem, tańce, a także ćwiczenia. Dzieci wysłuchały bajki "Piracka wyprawa Kubusia Puchatka". Kolorowaliśmy również misia kredkami - wyszły nam wspaniale. 

Dzieci siedzą w rozsypce na dywanie w maskach misia na głowie, z maskotkami w rękach

 

Hymn dla Niepodległej

Jak w ubiegłym roku, tuż przed 11 listopada, wszystkie "Muchomorki" odświętnie ubrane w białe bluzki, włączyły się w ogólnopolską akcję "Hymn dla Niepodległej". Już od tygodnia ćwiczyliśmy tekst dwóch zwrotek naszego hymnu, poznawaliśmy symbole narodowe, ćwiczyliśmy "Katechizm małego Polaka" W. Bełzy. No i malowaliśmy nasze godło. Punktualnie o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy razem z innymi dziećmi dwie zwrotki naszego hymnu. Wszyscy byliśmy ogromnie tym przejęci.

Dzieci stoją w rozsypce na dywanie z flagami w rękach

Dzień Dyni

Dzisiaj w naszym przedszkolu roiło się od koloru pomarańczowego. Wspólnie z innymi grupami "Muchomorki" obchodziły Dzień Dyni. Dzięki uprzejmości rodziców, kilka bardzo ładnych okazów od kilku dni ozdabiało już nasz Kącik Przyrody. Dzisiaj oglądaliśmy dynię od środka, malowaliśmy dynie na kartce. No i oczywiście  bawiliśmy się wykorzystując w zabawach kolor pomarańczowy. Zrobiliśmy sobie też pamiątkowe zdjęcia z kartonowymi dyniami.

Dynie namalowane na kartonie, w wyciętych otworach widać głowy dzieciDzieci stoją przy stoliku, oglądają wystawę dyniowych karet

 

Spacer do parku

"Muchomorki" skorzystały z pięknej pogody i wybrały się na spacer do parku. Szukaliśmy oznak jesieni, a przy okazji uczyliśmy się rozrózniać listki i nazywać drzewa na których rosną. 

Dzieci w parach spacerują po parku

 

Dzień Czerwony

Z okazji Urodzin Przedszkola "Muchomorki" tak jak dzieci z innych grup, przyszły ubrane na czerwono. Później były najfajniejsze zabawy, z wykorzystaniem czerwonych balonów czy chusty animacyjnej. Była też pyszna, wspaniała czerwona galaretka, którą "Muchomorki" uwielbiają. No i oczywiście nie mogło zabraknąć czerwonej pracy plastycznej. Kiedy myśleliśmy, że to już wszystkie niespodzianki, nasza pani wniosła do sali nowe zabawki, które otrzymała nasza grupa z okazji Urodzin Przedszkola. Dzieci siedzą na podłodze w Kąciku Przyrody

 

Dzień Kropki

Takie wesołe święto "Dzień kropki" - Święto kreatywności, pomysłowości, wyobraźni, odkrywania talentów, zawitało do przedszkoli. Nie mogło ominąć naszej grupy. "Muchomorki" świetnie wyszukiwały okrągłe przedmioty oraz szukały kropek, które ukryły się w naszej sali. Malowały też kółka i kropki w wesołe, kolorowe kolory.

Dzieci siedzą przy stoliku i malują farbami
 

Nasze zajęcia

"Muchomorki" poznają Metodę Dobrego Startu - M. Bogdanowicz. Uczą się piosenek, ćwicząc jednocześnie określone ruchy, po różnych fakturach.

Dzieci siedzą w rzędach na dywanie

Wspominaliśmy wakacje. Przy okazji powstały wspaniałe prace plastyczne. Każda była inna i w jakiś sposób przypominała nam wakacyjne podróże, słońce i plażę.

Dzieci siedzą przy stoliku, wykonują pracę plastyczną

 

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

"Muchomorki" uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Plac zabaw w naszym przedszkolnym ogrodzie jest ich ulubionym miejscem.  

Dzieci siedzą na zjeżdżalni

 

Nasza sala

"Muchomorki" są już starsze. Jesteśmy w tym roku szkolnym już w innej sali. Poznajemy nowe kąciki, zabawki, uczymy się gdzie zabawki mają swoje miejsce. Dzieci bardzo się cieszą, że są znowu razem.

Dziewczynki bawią się w kąciku kuchennym

 

Grupa Muchomorki

To my - grupa "Muchomorki", starsi o rok i już nie maluszki.

Dzieci siedzą w rzędach przed tablicą

do góry