• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Wirusochrona - duga edycja

Wirusochrona - duga edycja

1 03 2022 #Ogłoszenia

Akcja „Wirusoochrona” została przeprowadzona w naszym Przedszkolu w pierwszych dwóch tygodniach marca 2022r.

W trakcie akcji zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Wirusoochrona”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ogromne znaczenie dla każdego człowieka ma zdrowie. Na zajęciach omawiano w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, co powoduje, że chorujemy, jak się przed tym ustrzec, jak nie doprowadzać do rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą kropelkową np. koronawirusa i grypy, jak się zachować, gdy zauważymy u siebie objawy choroby.

Zakres zajęć

Podczas zajęć dzieci podejmowały tematy dotyczące sposobów dbania o swoje zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie się oraz propagowanie aktywności fizycznej oraz dostosowywanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych. Dzieci utrwalały także podstawowe zasady higieny osobistej na co dzień, jak: częste mycie rąk i ogólna higiena osobista, obowiązek zasłaniani ust i nosa, a także zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób, podstawowe zasady zdrowego odżywiania, rola szczepień itp. W ramach zajęć dzieci w praktyce, w przedszkolnych łazienkach, utrwaliły prawidłowy sposób mycia rąk - wykorzystano do tego celu wszelkie niezbędne przybory i środki higieniczne; uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, słuchały wierszy i opowiadań, rozwiązywały zagadki, wykonały różnorodne prace plastyczne, wzięły udział w eksperymentach badawczych.

Do realizacji powyższych tematów wykorzystano materiały edukacyjne otrzymane z Sanepidu, materiały przygotowane przez nauczycieli, karty pracy dla dzieci do wykonania w domu wraz z rodzicami, filmy edukacyjne oraz piosenkę “Mydło i woda - tak się zaczyna Wirusoochrona”. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajęciach wykazując się na nich dużą wiedzą na temat zdrowia i dbania o higienę.

Wirusochrona druga edycja 2021

do góry