• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 431 15 17
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Tradycje Wielkanocne

Tradycje Wielkanocne

4 04 2023 #Aktualności #Jarzębinki - archiwum #Motylki #Muchomorki #Pszczółki #Sówki #Stokrotki #Zajączki #Żabki

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyło sie w naszym przedszkolu spotkanie z panią z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stanowic, na temat "Tradycji Wielkanocnych". Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda tradycyjny kobiecy strój śląski, z jakich części się składa.

Panie stoją przed stolikiem

Pani pokazała dzieiom śląską palmę, z czego się składa i dlaczego właśnie te rośliny zostały w nież użyte. Oglądaliśmy ozdoby świateczne, samodzielnie wykonane oraz świąteczne różne babki. Przedszkolaki  wzięły równiez udział w barwieniu jajek.

Dziecko wyjmuje jajko ze szklanki z barwnikiem

Był rónież quiz świąteczny, w którym można było "wygrać" babkę dla grupy. Dzieci bardzo chętnie wzięły w nim udział, poprawnie odpowiadając na trudne pytania.

Dzieci stoją na środku sali przed stolikiem

Podzieliły się też z innymi grupami świątecznymi piosenkami, których uczyły się w grupach. Był też niespodziewany "śmigus - dyngus", który bardzo się wszystkim spodobał. No i pojawił się niespodziewany gość, a właściwie goście. Przybył do dzieci zajączek w towarzystwie wesołej kurki.

Pani, zajączek i kurka stoją na środku sali, przed dziećmi

Goście przynieśli dla dzieci niespodzianki, w postaci czekoladowych zajączków dla dzieci. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami. 

do góry