- Nasza grupa
- Wydarzenia
- Informacje dla rodziców
- Podziękowania dla rodziców
- Zajączki - Rok szkolny 2019/2020
- Zajączki - Rok szkolny 2018/2019
- Zajączki - Rok szkolny 2017/2018
- Zajączki - Rok szkolny 2016/2017
- Zajączki - Rok szkolny 2015/2016
- Krasnoludki - Rok szkolny 2014/2015
- Krasnoludki - 2013/2014
- Krasnoludki - 2012/2013
Zajączki - Rok szkolny 2015/2016
Wizyta w szkole
Grupa „Zajączki” była w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Czerwionce. Dzieci uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego w klasie I, gdzie wychowawczynią jest p. Gabriela Galica – Uszczyk. Przedszkolacy wraz z uczniami brały udział w ćwiczeniach i zabawach. Na koniec dostały medale, a uczniowie dyplomy. Następnie dzieci miały okazję zwiedzić szkołę. Było wspaniale!
Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego
W dniu 10.06. dzieci z grup "Muchomorki" i "Zajączki" udały się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, gdzie kontemplując przyrodę ogladały wystawy fotograficzne, zwiedziły wieżę z tarasem widokowym i bawiły się na placu zabaw.
Dzieci wróciły do przedszkola pełni wrażeń, szczęśliwi ze wspaniałej pogody, która pomimo kiepskich prognoz dopisała
Zaczarowany świat wierszy J. Tuwima i jego przyjaciół
W dniu 08.06. 2016r w CKE w Czerwionce, odbył się Powiatowy Międzyprzedszkolny Przegląd Recytotorski. Nasze przedszkole reprezentowała Lenka I. z naszej grupy, z utworem J. Tuwima „Rycerz Krzykalski” oraz Zosia z grupy „Motylki”. Dziewczynki wspaniale recytował swoje utwory, oczywiście nagrodzone brawami i niespodzianką – książeczką i dyplomem.
Nasze dzieci w przedszkolu
Lubimy się bawić, uczyć, śpiewać i malować, co widać na zdjęciach.
Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy „Zajączki” rozpoczęły dzień pokazem baniek mydlanych.
Po śniadaniu udała się wspaniale spartakiada sportowa na naszym placu zabaw.
Najciekawszym i oczekiwanym przez dzieci momentem było rozdanie upominków z okazji ich święta. Zadowolone przedszkolaki z humorem opuszczały w tym dniu przedszkole.
Dzień Matki
Żyj nam mamo wiele lat,
bo bez Ciebie smutny świat.
Bądź szczęśliwa i radosna,
niechaj w Twoim sercu
zawsze gości wiosna!
Z okazji Dnia matki dzieci z grupy „Zajączki” przedstawiły program artystyczny: wierszyki, piosenki oraz zagrały na dzwonkach.
Przygotowywały się do tej uroczystości bardzo sumiennie sami – tylko z panią w przedszkolu, gdyż chciały zrobić mamusiom niespodziankę. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i swoim mamusiom podarowały zrobiony własnoręcznie wazon z serduszkami i życzeniami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, przy poczęstunku, przygotowanym przez nasze kochane mamy. Dziękujemy Wam za wszystko!
Dzieci z grupy „Zajączki” wraz z panią Asią
II Międzyprzedszkolny Bieg na Orientację „Kaj wejrzysz – familoki”
Amelka K. i Bartek S. z naszej grupy reprezentowały nasze przedszkole w II Między przedszkolnym Biegu na Orientację „Kaj wejrzysz – familoki”. Jako I drużyna dzieci wykonały zadania i wróciły do przedszkola. Otrzymały nagrody oraz dyplomy i poczęstunek. Mimo deszczowej pogody humory dzieciom dopisywały. Było wspaniale, wesoło i sportowo.
MALI EKOLODZY
Grupa "Zajączków" - to miłośnicy przyrody i przedszkolni ekolodzy. Dzieci utrwaliły wiadomości o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i prądu, szanowaniu przyrody i zwierząt. Na zakończenie tematyki "Dbamy o naszą planetę" dzieci ślubowały i zapoznały się z "Kodeksem Małego Ekologa" oraz otrzymały odznakę "Jestem miłośnikiem przyrody i ekologiem".
Dzieci rysowały - pisząc w ten sposób list dla Ziemi. Jesteśmy małymi ekologami - wiemy jak segregować śmieci, jak szanować przyrodę i środowisko.
Również nasze prace plastyczno - techniczne są wykonane z odpadów, np. rolki po papierze toaletowym, plastikowych butelkach, pudełkach różnych, koreczkach, które także wykorzystujemy do zajęć matematycznych. Wykonaliśmy z odpadów: motyle, ul i pszczoły, rakiety, drzewa, krzaczki, kwiaty, domy dla ludzi i zwierząt.
ZWIERZĘTA NA WSI
Dzieci utrwaliły wiadomości nt. zwierzęta z wiejskiego podwórka. Zajęcie otwarte, które odbyło się 15.04.2016 było podsumowaniem w/w tematyki, w oparciu o analizę i syntezę wyrazową, pojęcia matematyczne, emocje.
Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "Czarodziejskie podwórko" oraz wykonały rozwijając swoją kreatywność i pomysłowość prace: Pies - to najlepszy przyjaciel człowieka, techniką wycinanki.
SZUKAMY WIOSNY
Grupa "Zajączków" z ogromnym zapałem szukała oznak wiosny, ktora zbliża się do nas wielkimi krokami. Spacery i wycieczki dawały możliwość zobaczyć, dotknąć i usłyszeć oznaki wiosny: śpiewające ptaki, kwiaty wiosenne, pogoda słoneczna, motyle i pszczółki fruwające wśród zielonych pączków liści i kwiatów. Dzieci zaobserwowały jak wszystko budzi się do życia i przelały te obserwacje na papier. Malowały bociany, motyle, kwiaty, wycinały, wydzierały z bibułki naklejając na kartkę i tworząc piękne prace.
Wykonały różne kolorowe kwiaty, biedronkę jak również z plasteliny kolorowe motyle.. Pracami udekorowały salę i korytarz w związku z czym jest kolorowo i wesoło na przyjście wiosny. Witaliśmy wiosnę piosenkami, np. "Pobudka z ogródka" i "Kle, kle boćku" przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych.
ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY
W związku z tematem "zdrowego odżywiania", dzieci poznały piramidę produktów zdrowego odżywiania, rozmawiały co jest zdrowe, co można jeść i pić, a co nam szkodzi i nie powinniśmy tego jeść lub jeść w małej ilości. Będąc na wycieczce w piekarni poznały zawód i pracę piekarza.
Pan piekarz pokazał różna urządzenia i kolejne etapy wykonania chleba. Następnie po rozmowach, pytaniach i odpowiedziach, pan poczęstował dzieci babeczkami szpinakowymi, które bardzo wszystkim smakowały. Po przyjściu do przedszkola, dzieci próbowały z plasteliny ulepić bochenek chleba. Dzień minął pełen wspaniałych wrażeń.
WYPRAWA W KOSMOS
Dzieci z grupy "Zajączki" z ogromnym zainteresowaniem poznawały kosmos - planety, gwiazdy, gwiazdozbiory, rakietę, ufoludków - ich wygląd, wielkość, nazwy - globalne czytanie. Poznali astronoma polaka - M. Kopernika i jego odkrycie - "wstrzymał słońce - ruszył ziemię...". Informacje były dzieciom przekazywane w formie: słownej, pokazowej i doświadczalnej.
Dzieci zapamiętywały informacje również poprzez teleturniej i quiz. Bawiły się w kosmonautów, wchodziły do rakiety i "leciały w kosmos".
Chętnie wykonały z plasteliny planety, rysowały rakiety, malowały, wycinały, sklejały rakiety - tworząc z tych prac i ilustracji wystawkę oraz kącik astronoma.
Wspaniale bawiły się na podwórku w podróż kosmiczną oraz związane z tematem zabawy. Była fajna zabawa.
DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
Wspaniałą przygodę z żywymi kotkami: Kacprem – kot perski i Felusiem – mieszańcem – półkrwi perskim, przeżyły dzieci z grupy „Zajączki” i „Motylki” w bibliotece z okazji Dnia Kota.
Dzieci wysłuchały bajki o kotku i myszkach, pozowały do zdjęć z kotkami, śpiewały piosenki, głaskały kotki.
Dziękując za spotkanie dzieci podarowały kotki z bibuły i kotka balonikowego paniom w bibliotece.
Dzieci z kolei otrzymały prezenty w postaci obrazków z kotkami do kolorowania.
PĄCZKOWY CZWARTEK
Dzieci z grupy „Zajączki” zamieniły się w kucharzy. W czapkach lepiły bajkowe pączki, następnie je przeliczały.
BAL PRZEBIERAŃCÓW
Dnia 2.02. odbył się w naszym przedszkolu bal przebierańców. Dzieci przebrane w ciekawe postacie bajkowe i nie tylko, wspaniale się bawiły przy muzyce oraz brały udział w różnych konkursach.
Wspólna zabawa była przerwana poczęstunkiem przygotowanym przy współpracy przedszkola i rodziców.
Pan fotograf robił dzieciom zdjęcia. Było super...
TEATRZYKI
Dzieci zapoznały się z różnymi teatrzykami: pacynkami, kukiełkami i żywymi aktorami. Pani wraz z dziećmi przedstawiła teatrzyk: "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków".
Dzieci chętnie brały udział w teatrzyku, wykorzystując różne rekwizyty. Następnym razem przedstawiały inne bajki z wykorzystaniem pacynek i kukiełek "O smoku", "Jaś i Małgosia" i inne.
Zabawa była wspaniała. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, stają się bardziej kreatywne i wzbogacają słownictwo. Na zajęciach chętnie wykonały pacynki z rękawiczki, wycinanki, włóczki i rolki po papierze.
ZABAWY NA ŚNIEGU
Dzieci z grupy "Zajączków" wspaniale bawiły się na śniegu, robiąc ślady butami, jak i całymi ciałami: ślady gwiazdek i aniołków.
Rozpoznawały również ślady pozostawione przez zwierzęta i ptaki. Brały udział w podchodach - szukając po śladach.
Czas na podwórku minął bardzo szybko - było cudownie. Jednogłośnie dzieci stwierdziły - "Zima jest wspaniała - nie jest taka zła".
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Wszystkie wnuki - także z grupy "Zajączków" -
nawet takie po maturze,
nawet takie z długą brodą aż po pas.
Niech do babci i dziadka lecą z kwiatkiem
i zaniosą na dokładkę te życzenia,
które przedstawiły dzieci na spotkaniu w CKE 21.01. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było miło, serdecznie i smacznie - gdyż rodzice przygotowali dla gości i dzieci poczęstunek.
WIZYTA W BIBLIOTECE
Kolejny raz dzieci odwiedziły bibliotekę, gdzie oglądały i wysłuchały bajki "O małej Czu" - nową techniką japońską. Każde spotkanie w bibliotece wzbogacają dzieci w nowe i ciekawe wiadomości i informacje.
WIZYTA U ZEGARMISTRZA
"Co to dzwoni?" - pobyt w pracowni zegarmistrza był dla dzieci z grupy "Zajączków"ogromną frajdą. Nie tylko mogły poznać mechanizm zegarowy, zobaczyć różnorodne zegary i zegarki, ale także wysłuchały co robi zegarmistrz. Za wspaniałą wycieczkę podziękowały śpiewem i laurką.
Pełne wrażeń i nowych wiadomości wróciły do sali przedszkolnej, gdzie wykonały zegary - malując farbami i wycinając. Zorganizowaly kącik zegarmistrza, gdzie ułożyły różne zegary i obrazki przedstawiające zegary.
SPOTKANIE WIGILIJNE
Radosny czas świąteczny spędziliśmy organizując z rodzicami "Spotkanie wigilijne", dzieląc się opłatkiem w obecności p. wicedyrektor - p. Danki, rodziców, dzieci i pań. Dzieci przedstawiły inscenizację, zaśpiewały piosenki i kolędy.
Składając sobie wzajemnie życzenia i śpiewając kolędy, częstowaliśmy się przygotowanymi przez rodziców swojskimi wypiekami i makówkami. Czas bardzo szybko minął w miłej i serdecznej atmosferze.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT
Grupa "Zajączków" przygotowuje się do świąt - przyniesione z domu bombki, lampki i inne ozdoby zawiesiły na choinkach oraz udekorowały półki w lampiony i bombki. Wykonują również prace plastyczne: malują, wycinają i wydzierają różne obrazy, nawiązując do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uczą się piosenek i przygotowują "Jasełka".
BASEN
Grupa "Zajączków" była na basenie, gdzie bawiąc sie z piłką w wodzie i pływając z deseczką, bardzo miło spędziła czas.
MIKOŁAJ
Grupa "Zajączków" w oczekiwaniu na spotkanie ze Św. Mikołajem wykonała Mikołaja z papieru, serwetek i wycinanek oraz waty i piłeczek do ping - ponga. Spotkanie ze Św. Mikołajem przebiegało w b. miłej i serdecznej atmosferze - dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. o Mikołaju.
Mikołaj po rozmowie z każdym z dzieci, podarował bardzo ładne i smaczne prezenty.
ANDRZEJKI
"Hokus - pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."
30 listopada w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Według dawnych wierzeń ta noc ma magiczną moc, uchylająca wrota do nieznanej przyszłości. W nastrój wróżb Andrzejkowych wprowadziły nas zapalone świece i pięknie przybrany stół i sala. Na początku przedszkolaki posłuchały krótkiego wierszyka "Andrzejkowe spotkania". Następnie zaczęło się wspólne czarowanie. Andrzejki w naszej grupie był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Losowaliśmy piłeczki w różnych kolorach - każdy kolor ma znaczenie. Losowaliśmy z zaczarowanego worka przedmioty związane z konkretnym zawodem. Laliśmy wosk przez klucz do miski z wodą, odgadując kształty.
Puszczaliśmy kolorowe łódeczki, odgadywaliśmy jaki zawód czeka nas w przyszłości, a na zakończenie zabawa z butami. Wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach wesołej muzyki, a na końcu czekał nas słodki poczęstunek. Wyśmienicie bawiliśmy się co widać na załączonych zdjęciach.
MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA
W związku z tematyką tygodnia - dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubioną książkę - ułożyliśmy je w bibliotece i często czytamy.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dzieci z grupy "Zajączki" przyniosły wspaniałe pluszowe zabawki, m.in. misie, bawiąc się wspólnie z nimi.
Jedno z dzieci przyniosło do przedszkola ubranie - futerko - strój Misia Uszatka. Wspólnie pozowały do zdjęć, razem z pluszakami i przebranym za misia Karolkiem.
Słuchały piosenki o misiu i w korowodzie przeszły ze swoimi pluszakami po przedszkolu.
GDZIE KTO MIESZKA - TURNIEJ
Dzieci w obecności rodziców brały udział w turnieju grupowym, który polegał na utrwaleniu wiadomości związanych ze zwierzętami, ludźmi oraz ich domami. W czasie turnieju dzieci pokazały swoje zdolności konstrukcyjne - budując najwyższy wieżowiec.
Zdolności spostrzegania drobnych elementów i różnic - podczas układania puzzli.
Oglądania obrazków i odgadywania zagadek.
Sprawności fizycznej - chodzeniu na szczudłach.
Dla dzieci nie była to tylko nauka ale wspaniała zabawa. Również rodzice otrzymali na tym zajęciu otwartym prezent w postaci serca namalowanego przez dzieci ze szkicem postaci mamy i słowami "To też mój dom".
BASEN
Dzieci z grupy "Zajączków" po raz pierwszy uczestniczyły w zajęciach na basenie. Wspaniała zabawa i pływanie - to atrakcje dla dzieci.
MAŁA KAROLINKA
Nasze koleżanki i nasi koledzy ubrani w śląskie stroje wystąpili z piosenkami śląskimi "Maryna gotuj pierogi" i "Sztyry mile za Oławą" w konkursie "Mała Karolinka", który odbył się w Zespole "Przygoda" w Rybniku. Za piękny występ dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za występy!
WYCIECZKA DO IZBY TRADYCJI
Przygotowując się do obchodów Dnia Górnika dzieci uczestniczyły w spotkaniu w Izbie Tradycji, która znajduje się przy dawnej KWK "Dębieńsko". Dużą atrakcją była jazda autobusem, oglądanie wież górniczych oraz opowieści p. Mariana Wójcika, który przybliżył dzieciom temat tradycji górniczych, pracy w kopalni, sprzętu i wyglądu kopalni. Pokazał "konika", który pracował dawniej na kopalni wraz z górnikami i ciągnął wagoniki z węglem. Dzieci serdecznie za spotkanie p. Marianowi podziękowały i otrzymały prezenty: trójkąciki odblaskowe na pamiątkę.
SZARUGA JESIENNA
W tym tygodniu realizujemy tematykę: "Szaruga jesienna" - uczą się piosenek, wierszyka, bawią sie i wykonują prace plastyczne: wydzieranka, wycinanka i malowanie farbami "Wesoła parasolka", "Szaruga jesienna", "Chmurka deszczowa". Dzieci przygotowują instrumenty z różnych materiałów: folia malarska, pudełko, puszki z piaskiem, gazety itp. i naśladują szumiący wiatr, padający deszcz, wichurę, grzmot i ulewę. Utrwalają liczebniki porządkowe i poznają znak graficzny liczby "7".
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
W związku z Dniem Niepodległości 11 listopada, dzieci utrwaliły nazwy kraju, stolicy, barwy państwowe i godło narodowe. Wykonały prace plastyczne techniką: malowanie farbami i kredkami mapy Polski w barwach biało - czerwonych oraz stemplowały paluszkiem orła białego na malowanym farbami i pędzlem czerwonym tle. Rozmawiały co oznacza Dzień Niepodległości i oglądały ilustracje przedstawiające stolicę i Polskę.
GDZIE MIESZKAM
Dzieci z grupy "Zajączków" odwiedził p. policjant (p. Asia przebrana za policjanta), który rozmawiał o miejscu zamieszkania. Dzieci odpowiedziały kolejno podając swój adres, za co dostały pochwały i nagrody - naklejki. Dzieci utrwaliły wiadomości o swoim miejscu zamieszkania oraz figury geometryczne, z których dzieci projektowaly na kartce papieru z wycinanek domki dla ludzi oraz karmniki dla ptaków. Piękne prace wszystkich dzieci zostały zawieszone na gazetce w naszej mini galerii.
PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
Dzieci były na cmentarzu i zaświeciły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Pamiętają o zachowaniu się, powadze w takich miejscach i poszanowaniu.
KĄCIK MAŁEGO BADACZA
Dzieci przyniosły do przedszkola wycięte z czasopism obrazki przedstawiające czynności, zawody i urządzenia nawiązujące do postępu technicznego. Przygotowały gazetkę i kącik, w którym stoi mikroskop, lupa i telefon. Dzieci poznają współczesne zdobycza techniki i zawody, które są związane z techniką, chemią i wynalazkami.
POZNAJEMY ZWIERZĘTA
Dzieci zapoznały się w ciągu tygodnia z tematyką: zwierzęta domowe, zwierzęta leśne, zwierzęta na wsi i zwierzęta egzotyczne. Realizując kolejno tematykę poznały obraz graficzny cyfry "6" oraz litery "A". Dzieci wykonywały różnymi technikami plastycznymi zwierzęta - maski zwierząt leśnych, wycinanka - zwierzęta egzotyczne, wydzieranka - zwierzęta z zagrody i ze skarpetki kotki.
MARATON SPORTOWY
Grupa "Zajączków" chętnie ćwiczy. Dlatego w związku z ogólnopolską akcją dzieci przeprowadziły wyścigi biegając do określonego miejsca. Rywalizacja była zakończona ogólnym zadowoleniem dzieci, wywołując na ich twarzach uśmiech.
Dzieci otrzymały medale z rąk wicedyrektor p. Danki.
SZUKAMY KRASNALA RADUSIA
Nasza grupa wspólnie z grupą "Motylków" szukały Krasnala Radusia, który ukrył się za drzewem. Zanim dzieci odszukały Radusia, to musiały odnaleźć 6 listów od krasnala i wykonać 6 zadań, m.in.
- Jakie znamy zwierzęta i czy potrafimy naśladować ich odgłosy?
- Jakie ptaki odlatują i jakie zostają u nas na zimę?
- Wykonać podane ćwiczenie itd.
Dzieci z ogromnym poświęceniem szukały listów i wykonywały polecenia, a na koniec odszukały Krasnala Radusia. Zaśpiewały mu piosenkę o Jesieni i wróciły z Krasnalem do przedszkola.
KONKURS PLAY-DOH
Dzieci z grupy "Zajączki" lepiły z ciastoliny firmy "Play-Doh" "Grzyby w lesie". Praca była przygotowywana do konkursu "Akademii wyobraźni Play-Doh". Dzieci przy okazji utrwaliły podział na grzyby jadalne i trujące. Wysłuchały opowiadania "Grzybobranie". Na koniec grzybki pani ustawiła w lesie wśród drzew z papieru, kasztanowych zwierzątek i papierowych grzybków.
ZNAMY ZWIERZĘTA
Dzieci z grupy "Zajączki" poznały i utrwaliły zwierzęta leśne, domowe, mieszkające na wsi oraz egzotyczne. Przygotowywały maski zwierząt - które pokolorowały i wycięły.
W naszej grupie dzieci przyniosły zwierzęta do kącika - gdzie ułożono je na wystawce.
GŁOŚNE CZYTANIE
W czwartek mamy uczestniczyły w głośnym czytaniu. Jedna mama przeczytała utwór o odgłosach jesieni, a druga przeczytała dzieciom bajkę pt. "Stoliczku nakryj się".
Las - grupowa praca plastyczna
Dzieci z grupy "Zajączków" wykonały z różnego rodzaju materiałów i darów jesieni - las i jego mieszkańców.
Zajęcia umuzykalniające
Dzieci z grupy "Zajączków" chętnie śpiewają i tańczą. Znają wiele piosenek, zabaw i pląsów. Lubią tańczyć w kole i w parach.
Domek krasnala Radusia
Dzieci szukały domku krasnala Radusia i znalazły wśród zieleni piękny mały domek.
Wycieczka do biblioteki
W miłej i serdecznej atmosferze odbyła się wycieczka do biblioteki dzieci z grupy "Żabki" i "Zajączki". Panie bibliotekarki przedstawiły program "Dary Jesieni" - recytując wiersze, podając zagadki i pokazując ilustracje przedstawiające dary jesieni. Dzieci utrwaliły zdobyte w przedszkolu na zajęciach wiadomości nt. jesieni, zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej oraz wręczyły paniom bibliotekarkom dyplom i słonecznik wykonany przez dzieci na zajęciach. Przedszkolaki z kolei otrzymały na pamiątkę zakładki do książek.
Teatrzyk "Pingwiny z Madagaskaru"
Dzieci z grupy "Zajączków" z uwagą oglądały przedstawienie "Pingwiny z Madagaskaru". Zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie narysowały postacie - pingwinki. Rozmawiały również na temat teatrzyku.
Dzień pomarańczowy
Dzień pomarańczowy odbył się w grupie "Zajączków" w formie zabaw i tańców, pomarańczowego korowodu i śpiewania piosenek przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Dzieci utrwalały piosenkę "Na marchewki urodziny" i częstowały się pomarańczami.
Urodziny Jesieni
Podsumowując wiadomości o darach jesieni, pani Asia zorganizowała dla dzieci z grupy "Zajączki", "urodziny Pani Jesieni", na których zapoznały się z obrazem graficznym liczby "5". Tort przygotowany był z darów: jabłek, śliwek, dyni, kasztanów i żołedzi. Nie zabrakło świeczek urodzinowych w liczbie "5", które wszystkie dzieci zdmuchiwały. Była wspaniała zabawa, tańce, piosenki i poczęstunek owocowy.
Wycieczka do parku
Dzieci z grupy "Zajączków"uwielbiają spacery i wycieczki, dlatego w pewien piękny, jesienny dzień poszły do parku, gdzie oglądały drzewa, kolorowe liście i owoce tych drzew. Utrwalały zdobyte wiadomości na zajęciach o darach jesieni oraz w czasie drogi do parku - bezpieczeństwo na spacerze i nawyki higieniczno - kulturalne. Dzieci wróciły w dobrym humorze do przedszkola, z całym koszem liści, żołędzi i kasztanów.
Sałatka owocowa
W piątek 02.10. "Zajączki" robiły sałatkę owocową.
Zajęcia tematyczne - to czas gdzie dzieci z uwagą słuchają i uczą się, natomiast w czasie ćwiczeń gimnastycznych i zabaw rozwijają sprawność fizyczną. Ważną rolę odgrywają zabawy w kąciku zabaw , układanki i budowanie z klocków, mozaiek, rozwijają wyobraźnię, sprawność umysłowo - motoryczną i walory estetyczne.
Dzieci z grupy "Zajączków" wspaniale pełnią dyżury przy posiłkach, kąciku zabaw i kąciku przyrody. Otrzymują za dobrze wykonaną pracę naklejki oraz pochwałę od pani oraz p. woźnej.
W środę 30.09. w grupie "Zajączków" z inicjatywy rodziców z okazji "Dnia Chłopca" - nasi chłopcy otrzymali od dziewczynek prezenty - puzzle oraz usłyszeli tradycyjne "Sto lat". Następnie wszystkie dzieci przy wesołej muzyce i słodkościach przygotowanych przez rodziców, miło spędziły czas.
Jesienna pora jest okazją do realizacji zastosowania różnych technik plastycznych, z wykorzystaniem: farb, bibułek, plasteliny i materiału przyrodniczego - technika kolażu. Na naszej gazetce można zobaczyć pięknie wykonane prace.
Miło i przyjemnie spędzamy czas na spacerach i wycieczkach - m. in. do ogródków działkowych, gdzie szukaliśmy jesieni. Przynieśliśmy z wycieczki oprócz dobrego humoru kolorowe liście, dynię, kasztany, żołędzie, śliwki, jabłka i gruszkę.
Grupa "Zajączków" jest bardzo aktywna: śpiewamy, bawimy się - mamy nowe zabawki - gabinet lekarski, posterunek policji, farma, mały konstruktor.
Również uczymy się.
01.09.2015 – to nasz pierwszy dzień w Przedszkolu nr 6 „Pod Jarzębiną”, w grupie V - „Zajączki”. Pragniemy stworzyć dzieciom odpowiednie warunki rozwoju intelektualnego, manualnego i ruchowego w oparciu o tematykę realizowaną we wrześniu:
-
Witamy w przedszkolu.
-
Mój przedszkolny znaczek.
-
Dyżurny w przedszkolu.
-
Nasz kodeks grupowy.
-
Wspomnienie z wakacji.
-
Krasnal Raduś i przyjaciele.
-
W kręgu przyjaciół.
-
Wizyta w teatrze cieni.
-
Przyjaciele w krainie czystości.
-
Bezpiecznie na drodze.
-
Uliczne zagadki.
-
Pojazdy i znaki drogowe.
-
Dbamy o siebie nawzajem.
-
Nasze uczucia.
-
Zgodna zabawa.
-
W naszej grupie
-
Dbamy o nasze uczucia i nasze zabawki.
Będziemy ćwiczyć spostrzegawczość wzrokową, wzbogacać słownictwo, rozwijać tężyznę fizyczną oraz rozwijać umiejętności manualne i plastyczne.
Dbamy o czystość i higienę ciała. Zapamiętujemy znaki graficzne oraz liczebniki.
Uczymy się piosenek i wierszyków: piosenka „Jestem sobie przedszkolaczek”
wiersz „O zajączku”.
Poznajemy różne zabawy i różne techniki plastyczne. Poznajemy pory roku i kolory.
Rozwijamy orientacje w przestrzeni oraz przeciwności, uczucia, właściwe zachowanie.
Rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową w czasie zabaw i zajęć.
Poznajemy instrumenty perkusyjne.
Doskonalimy mowę komunikatywną.
Rozwiązujemy zagadki – rozwijamy logiczne myślenie.
Codziennie wychodzimy na podwórko, gdzie bawimy się i ćwiczymy.